Cisza

Każde słowo, które wypowiesz pozostaje w przestrzeni przez kolejne wieki. Wystarczy znaleźć się w miejscu jego wypowiedzenia aby móc przywołać i ponownie usłyszeć to co zostało wcześniej powiedziane. Takie miejsca można rozpoznać po charakterystycznym szumie. Im więcej w nich powiedziano, tym są wyraźniejsze. Nazywamy je echami przeszłości.


W dzisiejszych czasach trudno o pustkę. Znana nam przestrzeń jest wypełniona szumem. Jego wielorakość powoduje coraz większe zamieszanie i brak zrozumienia. Fakty są nadinterpretowane, a wypowiedziane wcześniej słowa uważane za takie, które nie miały miejsca.

Wystarczy tylko dobrze poszukać i można znaleźć te zapomniane wypowiedzi. W dzisiejszych czasach to nie jest problem. Jednak wielu boi się do nich przyznać, lub tłumaczy się tym, że zostali źle zrozumiani.

Coraz częściej mam wrażenie, że to cisza jest tym co niesie wartość. Być może trudno to pojąć, jednak to jest jedyna rzecz, która daje nam szansę poznania własnych myśli. Na spokojnie, bez zewnętrznego narratora, który mówi nam jak powinniśmy się zachować.

W czasach ech przeszłości cisza staje się towarem luksusowym.